A cég fejlődése

Céget fejleszteni sokféleképpen lehet. Minden vállalkozó tudja, hogy cége számára mi lenne a következő lépés.

Azt tudja, hogy mi lenne, de miért lenne? Mért nem azt tudja, hogy mi lesz a következő lépés?

Megint visszakanyarodunk a feltételes módhoz, amit ugye nem használok, ennek megfelelően soha nem tudtam mit kellene tennem, csak azt tudtam, hogy mit fogok tenni. Tudtam, hogy mi lesz a következő lépés.

Cégvezetőkkel folytatott beszélgetéseim során hallottam ilyeneket:

„Ha lenne pénzünk, akkor vennénk egy új teherautót. Ha lenne rá lehetőségünk, akkor csináltatnánk jobb weboldalt.”

Ha lenne, ha volna, kéne, kőne, stb…undorító feltételes mód….

Ezekben az esetekben vissza szoktam kérdezni:

  • Ha vennél egy új teherautót, akkor mi lenne?
  • Ha lenne jobb weboldalad, akkor ez miért lenne jó?

 

Mindenki azt válaszolja ezekre a kérdésekre, hogy több lenne a bevétel, jobb lenne a munka.

Tehát tudja, hogy a bevételt növelni kell, a munkát jobbá, könnyebbé kell tenni, de szép csendben megvárja, hogy cégfejlesztés hiányában tönkremenjen az üzlete.

De azért nem fejleszt, mert nincs rá pénze. Gondolhatnánk, azonban ez nem igaz. A cégfejlesztések ma Magyarországon teljesen máshogy működnek, mint ahogy szerintem jó lenne.

A cégek olyan dolgokban és fejlesztésekben gondolkodnak csak, ami valóban nem az ő dimenziójuk, ami reális lenne, azt pedig beárnyékolja az irreális ábránd.

 

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

További cikkek

Üzleti vállalkozásfejlesztési blog

Home Office

Home office, maszk, és az összes eddig megszokott hiánya. Vagy előnye?

Tovább olvasom »
Üzleti vállalkozásfejlesztési blog

Short 2: Marketing 2

A leglényegesebb kérdés az, hogy bármit csinálsz, jónak kell lenned és azt megfelelő módon kell tálalnod.

Tovább olvasom »