A legtöbb kisvállalkozó azt látja és azt számolja, hogy bizonyos termékeken mennyit lehet keresni. Elsétál egy cipőbolt mellett, azonnal azt látja, hogy a kifüggesztett árakon lehet 20% árrés, ezért egy 20000 Ft-os cipőn lehet 4000 Ft-ot kaszálni.
Valóban igaza van, de azzal, hogy ezt tudja, vagy elképzeli, hogy saját leendő vállalkozásában ez hasonlóképpen működhetne, egy nagyon téves kép kezd felépülni a fejében a vállalkozásával kapcsolatban.
Emberünk jártatja az agyát azon, hogy mibe kéne belefogni, mi az, amit sokan vesznek, sokaknak szüksége van rá, nem kell sok pénzt beletenni, de dől a lé…
Tételezzük fel, nyit egy “Nettinek angolul” boltot. (Angolul valakinek: For…) Látja, hogy egy pogácsán 5 Ft bruttó haszon van és bizakodik, hogy ez egy busás haszon, hó végén milliomos lesz.
Nem számol mást, pedig kellene. Kell járulékot fizetni, nettó fizetést kivenni, ki kell fizetni a bérleti díjat, a rezsit, a könyvelőt, a telefont, a bankszámlát, a csomagolóanyagot, a szállítást, mindent.
Ezekkel nem számolni, viszont azt jelenti, hogy a vállalkozást képtelenség lenne sikeresen működtetni.
A legnagyobb baj, hogy azt sem számolja ki a nagy többség, hogy hány db pogácsát kell eladni ahhoz, hogy mindez megérje. Egyszer kimondtam véletlenül, hogy 38 000-et.
Igazam volt.
Ha minden pogácsán van 5 Ft haszon, akkor ahhoz, hogy MINIMÁLBÉRT!!! ki tudjunk venni a vállalkozásból, ahhoz bizony 38 000 db pogácsát el kell adni.
Mennyi munka van 38 000 pogácsa eladással? Kurva sok!
Munkaidőben kifejezve: Reggel 6-tól este 10-ig.
Vásárlók számában kifejezve: heti 950, napi 190 vásárló, ha mindenki 10 db-ot kér.